Úherčický sekáč 2018

Úherčický sekáč 2018 s rekordní účastí žen

V Úherčicích na Chrudimsku se uskutečnil 4. ročník soutěže v  kosení louky  Úherčický sekáč. Letošní ročník proběhl za rekordní účasti v ženské kategorii, rekorní účastní osmi nováčků především z jižních Čech a velmi kvalitní byla mužská kategorie.

Mistr České republiky 2018 Miroslav Šobr ze Strakonic nakonec nenašel přemožitele a svůj finálový díl o rozměru 10 x 10 metrů dokázal pokosit za neuvěřitelné 4 minuty a 39 vteřin. Druhý v pořadí Eduard Šejna z Prachatic byl jen o 5 vteřin pomalejší. Třetí dokosil Ladislav Kubovec z Vimperku.  Dvojnásobný vítěz soutěže František Šmolík z Radošic v jižních Čechách měl tentokráte smůlu a zlomil kosiště své kosy. Nejlepším domácím borcem byl organizátor celé soutěže Vít Žďárský.

Ženská kategorie měla tentokráte rekordní účast. Osmička žen se statečně popasovala s velmi tvrdou a suchou trávou, která dokázala potrápit i nejednoho muže. Vítězství si do Záhoří do Písku odvezla Jůlie Konečná, těsně za ní skončila Jana Lesáková a třetí byla tradiční účastnice Úherčického sekáče Marie Tupá z Bernartic u Písku.

Početní diváci si v Úherčicích pochvalovali krásné kroje, ve kterých většina sekáčů nastoupila, odvážlivci si mohli vyzkoušet kosení, naučit se kosu naklepat, nebo se mohli svést na koních.

 

Odkaz na fotogalerii a videa:

https://1drv.ms/a/s!As7SXjEJHY1jgaMVAC44qnsBxTkBeg

Výsledky:

Image

Odkud k nám přijeli soutěžící:

Image

Facebook, Twitter či Instagram obce Úherčice:

facebook.com/ouuhercice

twitter.com/uhercice

www.instagram.com/uhercice/

Image

Partneři:

Image

Místo konání akce:

Image

Kudyznudy.cz - tipy na výlet